Bloczki do ogrodzeń nowoczesnych i ponadczasowych

Budowa ogrodzenia z bloczków jest relatywnie prosta, a efekt łudząco przypomina ogrodzenia powstałe z wykorzystaniem piaskowca. Takie rozwiązanie idealnie sprawdzi się zarówno w przypadku domów prywatnych, jak i budynków użyteczności publicznej. Oto najważniejsze informacje na temat ogrodzeń łupanych. Dowiedz się, jakie są ich cechy i kiedy warto zdecydować się na konstrukcję z bloczków.

Bloczek ogrodzeniowy jak naturalny kamień

Bloczki betonowe do ogrodzeń powstają przy pomocy łupania. Dzięki niemu każdy bloczek ma unikalną, nieregularną powierzchnię. Faktura bloczków do złudzenia przypomina naturalny piaskowiec. Jeżeli zastanawiasz się nad postawieniem ogrodzenia, które będzie dobrze pasować do nowoczesnej lub klasycznej architektury, a jednocześnie podkreśli piękny ogród lub zielone tereny, to bloczki imitujące piaskowiec będą idealnym rozwiązaniem. Ogrodzenie łupane powstaje z wykorzystaniem systemu dwuelementowych bloczków. Jednego rodzaju bloczki przeznaczone są do postawienia słupków, a drugie murków. Zasadniczo obie części ogrodzenia wykonuje się w tym samym stylu.

Bloczki betonowe do ogrodzeń a piaskowiec

Ogrodzenia tego typu mają charakterystyczną estetykę, którą zawdzięczają podmurówkom i słupkom. Bloczki na ogrodzenia mają łupane krawędzie, dzięki czemu po ułożeniu bloczki tworzą pomiędzy sobą spoiny, które ciekawie wyglądają. Spoiny te pozwalają ominąć etap fugowania, co przyspiesza proces stawiania ogrodzenia. Każdy betonowy bloczek ogrodzeniowy jest fabrycznie łupany w sposób mechaniczny. Pozwala to uzyskać efekt wizualny, który do złudzenia przypomina piaskowiec. Jednocześnie niemal zawsze budowa ogrodzenia z bloczków okazuje się lepszym rozwiązaniem, niż wykorzystanie piaskowca. Chodzi tu głównie o lepsze właściwości powstałego ogrodzenia, a także o niższy koszt jego budowy.

Ogrodzenia łupane GORC odznaczają się ponadczasowym stylem, dzięki czemu zawsze wpasowują się w architektoniczne trendy. Dodatkowym atutem tych ogrodzeń jest ich bogata kolorystyka, która pozwala perfekcyjnie dopasować barwę ogrodzenia do otoczenia oraz własnych upodobań. Do wyboru są odcienie brązu, szarości i żółci. Dzięki temu wybierając bloczki na ogrodzenia, możemy stworzyć spójną kompozycję z elementami architektonicznymi, budynkami i zielenią, znajdującymi się na ogrodzonym terenie.

Ogrodzenie łupane i jego przeznaczenie

Budowa ogrodzenia z bloczków jest polecana szczególnie w przypadku zielonych, zadbanych ogrodów, parków lub terenów rekreacyjnych. Imitujące naturalny kamień bloczki betonowe do ogrodzeń doskonale będą się komponować z oczkami wodnymi, skalniakami, równo przyciętymi trawnikami oraz innymi elementami zieleni. Ogrodzenia zbudowane z betonowych bloczków dobrze sprawdzą się zarówno w przypadku budynków prywatnych, jak i przy inwestycjach komercyjnych lub dedykowanych do użytku publicznego.

Zalety ogrodzeń z bloczków

Zastanawiając się nad tym, jaki rodzaj ogrodzenia wybrać, z pewnością warto rozważyć wykorzystanie betonowych bloczków. Dlaczego? Warto wspomnieć o szybkim i łatwym montażu. Możliwość pominięcia etapu fugowania znacząco usprawnia montaż ogrodzenia. Dużym plusem jest też estetyka. Użycie betonowych bloczków, które imitują naturalny piaskowiec pozwala na uzyskanie ciekawego efektu wizualnego. Budując ogrodzenie łupane będziemy musieli wykorzystać elementy murków i słupków oraz części łączące ze sobą poszczególne części.

Efekt wizualny, który zapewniają bloczki betonowe do ogrodzeń, zachwyci każdego miłośnika ponadczasowego designu. Warto podkreślić, że ogrodzenia łupane to rozwiązanie uniwersalne, które zawsze będzie modne. Wszystko za sprawą połączenia nowoczesnego wykonania i wykończenia z klasyczną podstawą estetyczną. By jeszcze bardziej uatrakcyjnić ogrodzenie, warto zadbać o elementy wykończeniowe. Słupki oraz podmurówkę warto wykończyć za pomocą daszków, które będą stanowić subtelny element dekoracyjny.

Wśród zalet ogrodzeń łupanych należy wspomnieć również o ich trwałości. Beton, z którego wykonane zostały bloczki jest materiałem odpornym na różnego rodzaju warunki atmosferyczne, dzięki czemu ogrodzenie nie niszczeje. Warto zaznaczyć, że do produkcji każdego elementu, z którego wykonywane są ogrodzenia łupane, wykorzystuje się nowoczesną technologię. Jedną z nich jest mechaniczne łupanie, dzięki któremu każdy bloczek odznacza się niepowtarzalną fakturą i wyglądem do złudzenia przypominającym naturalny piaskowiec.

Cenne i uniwersalne bloczki betonowe do ogrodzeń

Walory estetyczne betonowych bloczków sprawiają, że są one chętnie wybierane jako materiał do stawiania ogrodzeń zarówno przez osoby prywatne, jak i przez inwestorów komercyjnych. Także obiekty użyteczności publicznej często okolone zostają ogrodzeniem łupanym. Klienci doceniają dużą wytrzymałość betonu, w połączeniu z jego ciekawym wyglądem. Ponadczasowy design tego typu ogrodzeń sprawia, że pasują one do obiektów architektonicznych w różnym stylu. Dobrze komponują się również z zielenią miejską oraz z prywatnymi działkami.