Ciekawe trendy i nowoczesne wzory ogrodzeń

W niełatwych czasach wiele rzeczy zmienia się, ale jedno pozostaje niezmienne: dom zawsze jest bezpieczną przystanią. Dbamy o niego, a on się odwdzięcza, dbając o nasze samopoczucie. Dlatego inwestujemy swój czas, energię i pieniądze we własny dom i otaczający go teren . Warto zadbać zarówno o wnętrze, jak i o nowoczesne ogrodzenie domu. Niżej przedstawiamy kilka ciekawych propozycji oraz ogólną koncepcję popierającą dzisiejsze rozwiązania w tej kwestii.

Co wyróżnia nowoczesne ogrodzenie domu?

Dzisiaj różnorodność ogrodzeń jest większa niż kiedykolwiek wcześniej. Nie oznacza to jednak, że nie istnieją żadne trendy. Przykładowo nowoczesne płoty metalowe występują częściej niż ich betonowe odpowiedniki. Niewątpliwie swoją harmonijną prostotą pokonują betonowe ogrodzenia w każdym aspekcie. Są minimalistyczne, wiec doskonale współgrają z oszczędnymi formami dzisiejszych domów.

Nowoczesne wzory ogrodzeń są dalekie od krzykliwych propozycji znanych z końca lat 90. Dojrzała formuła zakłada skromność i równowagę, dzięki czemu podkreślane jest piękno ogrodu czy oczek wodnych. Każda pracownia architektoniczna potwierdzi, że od kilku lat niezmiennym hitem pozostają ogrodzenia palisadowe oraz ogrodzenia z blachy perforowanej. Oba typy ogrodzeń są produkowane i montowane przez Centrum Ogrodzeń Velago. Nasza firma od lat znana jest z fenomenalnych realizacji i setek zadowolonych klientów. Najnowsze ogrodzenia palisadowe są tworzone przy pomocy profili, zabezpieczonych przed warunkami pogodowymi systemem Duplex. W dużym skrócie system polega na ocynkowaniu każdego profilu oraz pomalowaniu go proszkowo na dany kolor. Tylko w ten sposób ogrodzenia wytrzymają wiele sezonów w kapryśnym, polskim klimacie.

Czym jest nowoczesne ogrodzenie domu w wykonaniu Velago?

Nowoczesne ogrodzenie domu to cały, kompletny system, składający się zwykle z modułów. Na życzenie klienta stworzymy kompletny projekt, w którym nowoczesne płoty metalowe nie będą jedynie ogrodzeniami, lecz kompletnym zestawem. Składają się z ogrodzenia, bramy (przesuwnej lub uchylnej), furtki, czy drobnych elementów, jak: szyld, zamki, wkładki oraz kaseta. Proces stawiania ogrodzenia składa się z kilku etapów. Rozpoczyna się od indywidualnej wyceny i projektu tworzonych przez naszych specjalistów. Po akceptacji przez klienta przechodzimy do realizacji. Później służymy pomocą w sprawach związanych z konserwacją ogrodzenia. Można śmiało przyznać, że wszystko, od A do Z, robione jest przez Centrum Velago. Do naszej oferty stale dodawane są nowe, nowoczesne wzory ogrodzeń. W każdej chwili można rzucić okiem na już istniejące rozwiązania.

Przykładowe nowoczesne ogrodzenie domu

Warto wspomnieć o między innymi ogrodzeniach z blachy perforowanej, będących ostatnim krzykiem mody. Stanowią ciekawą alternatywę dla ogrodzeń typowo palisadowych, choć i te mają do zaoferowania mnóstwo korzyści

Przykładem rozwiązania korzystającego z blachy perforowanej jest System RETE, pomalowany na przepiękny, bordowy kolor. RETE stworzony jest z profili 80x20mm oraz ceowników 25x20mm, a w jego skład wchodzi wszystko, co konieczne do kompletnego rozwiązania sprawy ogrodzenia posiadłości: furtka, brama, ogrodzenie oraz pełen zestaw akcesoriów. Nowoczesne ogrodzenia z blachy perforowanej dobrze zasłaniają widok wewnętrzny posesji, wciąż jednak, systemy takie, jak RETE mogą mieć elementy systemów typowo palisadowych. Warto się im przyjrzeć, znajdują się w górnej oraz dolnej części każdego segmentu. Osoby chcące iść o krok dalej z pewnością zainteresują się systemem SCALA DUO. Ma większą powierzchnię blachy perforowanej, jest masywny, a przy tym elegancki.

Niewątpliwie stylowe i nowoczesne ogrodzenie domu to także np. System ALBERTO – klasyczne ogrodzenie palisadowe w nowoczesnej formie z nawiązaniami do drewna. Wszystkie dotychczasowe oraz najnowsze ogrodzenia firmy Velago słyną z wieloletniej trwałości, bezpieczeństwa oraz wyjątkowego designu. Charakteryzują się bogatą kolorystyką, dzięki czemu współgrają z otoczeniem.