Płot z bloczków betonowych – ciekawa alternatywa dla nowoczesnych ogrodzeń

Ogrodzenia łupane są znakomitym pomysłem na urozmaicenie wyglądu działek i domów. Są również interesującym rozwiązaniem w przypadku większych osiedli. Centrum ogrodzeniowe Velago produkuje ogrodzenia z bloczków betonowych, które sprawdzają się w obu wymienionych sytuacjach. Warto się im dokładniej przyjrzeć, ponieważ stanowią dobrą alternatywę dla klasycznych metalowych płotów.

Czym są bloczki ogrodzeniowe i ogrodzenia łupane?

Czym właściwie są bloczki ogrodzeniowe? Nie wnikając w techniczne szczegóły, są to betonowe bloczki łupane w taki sposób, aby jak najbardziej przypominały fakturą naturalny piaskowiec. Umieszczone są na słupkach i podmurówce ogrodzeń, tworząc tak zwane ogrodzenia łupane. Między słupkami znajdują się metalowe przęsła. Można przez nie dostrzec dom lub roślinność w ogrodzie. Klienci doceniają ogrodzenia z bloczków betonowych za optymalną przejrzystość. Z jednej strony płot zapewnia prywatność, a z drugiej nie jest tak szczelny, jak mur betonowy.

Fot. Nowoczesne ogrodzenia z kamienia łupanego – Velago

Ogrodzenia łupane i ich zalety

Lista praktycznych zalet ogrodzenia z bloczków betonowych jest bardzo długa. Po kilku miesiącach od montażu można zauważyć, że materiał jest niezwykle odporny na zabrudzenia. W przypadku wystąpienia ewentualnego zabrudzenia łatwo można je wyczyścić bez jakiegokolwiek trwałego uszczerbku na wyglądzie ogrodzenia. Przy okazji wyglądu, koniecznie trzeba wspomnieć o rozbudowanej palecie możliwych rozwiązań. Kolory są stonowane, lecz w żadnym wypadku nie można nazwać ich nudnymi! Wielu klientów wybiera klasyczne barwy, jak cytrynowy oraz kremowy, lecz ostatnio coraz więcej osób skłania się ku nieco ciemniejszym kolorom – bronzycie lub verze. Zdaniem wielu, najciekawiej prezentuje się jasny srebrny – Silver.

Oferowane przez nas ogrodzenia z bloczków łupanych chronią przed włamywaczami i dzikimi zwierzętami równie dobrze, jak ogrodzenia palisadowe. Oferują przy tym wyjątkowo wysoki poziom elegancji i szyku. Równocześnie nie można powiedzieć, że są przestarzałe. Jest to połączenie klasyki z nowoczesnością, lub jak kto woli, nowoczesność w klasycznym wydaniu. Świeżo postawione domy, reprezentujące nowoczesny styl, otaczane są często przez płot z bloczków betonowych. Klasyczna faktura nawiązuje wyglądem do naturalnego piaskowca, co gwarantuje ponadczasowe piękno na wiele lat, co docenia coraz więcej klientów. Ponadto piaskowiec stanowi doskonałe dopełnienie dla roślin ogrodowych i drzew.

Jaki jest koszt ogrodzenia z kamienia łupanego?

Wbrew pozorom koszt ogrodzenia z kamienia łupanego nie jest wysoki. Dobrze opracowany proces produkcji betonowych bloczków gwarantuje koszt znacznie niższy niż w wypadku obróbki naturalnego piaskowca. Centrum ogrodzeń Velago oferuje atrakcyjne ceny ogrodzeń łupanych. By poznać dokładne koszty wystarczy skontaktować się telefonicznie lub mailowo z jednym z naszych ekspertów. Zaproponujemy wycenę i termin montażu ogrodzenia.

Sam montaż bloczków betonowych, dzięki ich zautomatyzowanej i kontrolowanej produkcji, jest bardzo szybki i bezproblemowy i to wyróżnia ogrodzenia z bloczków betonowych. Dodatkową zaletą fabrycznego łupania bloczków jest to, iż nie wymagają one fugowania. Spoiny między bloczkami powstają dzięki fabrycznemu łupaniu, ponieważ są to elementy łupane, każdy z nich jest oryginalny, dzięki niepowtarzalnym wyłamaniom.

Ponadczasowy wygląd ogrodzenia z kamienia łupanego - Velago

Fot. Ogrodzenie posesji kamieniem łupanym – ponadczasowy estetyczny wygląd ogrodzenia – Velago

Różnorodne ogrodzenia z bloczków betonowych

Warto również wspomnieć o niezwykłej elastyczności rozwiązań związanych z ogrodzeniami z bloczków. Płot z bloczków betonowych może być nie tylko klasyczną podmurówką ze słupkami i metalowymi przęsłami między nimi. Możliwe są realizacje polegające na wykorzystaniu metalowych słupków, zamiast betonowych. Sprawi to, że ogrodzenie będzie znacznie lżejsze optycznie, a przy zastosowaniu odpowiednich materiałów, również fizycznie. Na przeciwnym biegunie są realizacje, gdzie w całości użyto wyłącznie bloczków betonowych. Jak widać, ogrodzenia z bloczków betonowych mogą być różnorodne, ale wszystkie mają bardzo długą listę zalet, co z resztą zauważają właściciele domów w całej Polsce.