allegro
facebook

VELAGO Centrum Ogrodzeń jest firmą zajmującą się produkcją i dystrybucją systemowych ogrodzeń posesyjnych i przemysłowych.
Specjalizujemy się w dostarczaniu wysokiej jakości systemów ogrodzeniowych dla klientów indywidualnych oraz hurtowych. W naszej ofercie znaleźć można ogrodzenia nowoczesne, tradycyjne, systemy panelowe i siatkowe, podmurówki prefabrykowane oraz balustrady. Dostarczamy kompletne systemy ogrodzeń przygotowane pod wymiar z możliwością montażu oraz uposażenia w automatykę. Wykonujemy bramy skrzydłowe, przesuwne oraz furtki w każdym systemie.

Wraz z rozwojem firmy wciąż rozbudowujemy nasze zaplecze produkcyjne oraz magazynowe, co pozwala nam na obsługę rosnącego zapotrzebowania na oferowane przez nas produkty. Zamówienia naszych Klientów dostarczamy na terenie całej Polski a także Europy. Dzięki zdobytemu przez firmę doświadczeniu na rynku, oferowane przez nas produkty cechują się znakomitym stosunkiem jakości do ceny.

Korzystając z naszej oferty mogą liczyć Państwo na indywidualne doradztwo oraz pełne wsparcie techniczne.
Z przyjemnością odpowiemy na wszystkie Państwa pytania udzielając wszelkich możliwych wyjaśnień.

Technologia

Aby zapewnić naszym ogrodzeniom maksymalną trwałość i unikalne walory estetyczne wykorzystujemy zaawansowane technologie. Wykwalifikowana kadra, najwyższej jakości stal oraz sprawdzone procesy technologiczne zapewniają produkty spełniające wymogi naszych Kontrahentów.

Proces spawania elektrycznego
W procesie produkcji ogrodzeń wykorzystujemy metodą spawania elektrycznego  MIG/MAG czyli spawania łukowego elektrodą topliwą w osłonie gazów obojętnych (hel, argon) lub aktywnych (dwutlenek węgla lub mieszanka z argonem). Łuk elektryczny w postaci drutu, jarzy się między spawanym materiałem a elektrodą. Ochronę zapewnia strumień gazu. Zaletą tej metody łączenia części metalowych jest wysoka trwałość spoin, duża wydajność oraz szerokie możliwości zastosowań. Proces spawania elektrycznego łukowego zachodzi przy użyciu specjalistycznej spawarki elektrycznej. Nasza kadra stanowi doświadczony zespół, dysponujący uprawnieniami spawania elektrycznego różnymi metodami.

Proces cynkowania ogniowego zanurzeniowego wg. normy PN EN 1461
Stanowi najlepszą ochronę wyrobów z żelaza i jego stopów przed korozja. Cynkowanie ogniowe to proces nakładania mechanicznie wytrzymałej powłoki cynku na stal. Proces ten polega na zanurzeniu odpowiednio przygotowanych wyrobów stalowych w kąpieli płynnego cynku, poprzedzony faza przygotowania wyrobów poprzez odtłuszczanie, trawienie i topnikowanie. Powlekanie cynkiem polega na wytworzeniu stopu żelaza z cynkiem /na linii styku/, dzięki czemu powłoka jest trwała i odporna na działanie środowiska oraz uszkodzenia mechaniczne. Stop żelaza z cynkiem nawet po uszkodzeniu powłoki zabezpiecza wyrób przed korozja. Powłoki cynkowe obojętne dla środowiska mogą być stosowane w każdych warunkach za wyjątkiem kwaśnych i silnie alkalicznych.

Technologia lakierowania proszkowego
Polega na nakładaniu na metal (uprzednio oczyszczony mechanicznie lub chemicznie) farby w postaci proszku metodą natrysku elektrostatycznego lub elektrokinetycznego. Naładowane w pistolecie cząsteczki farby osadzają się na uziemionym lakierowanym przedmiocie. Malowane elementy z nałożoną warstwą farby umieszcza się następnie w piecu, gdzie w temperaturze ok. 200 stopni następuje stopienie i utwardzenie powłoki. Czas utwardzania w piecu wynosi w zależności od rodzaju farby i zadanej temperatury – około 20 minut. Idealna grubość powłoki wynosi od 60 do 120 mikronów. Uzyskana powłoka lakiernicza jest odporna na korozję, chemikalia, wysoką temperaturę i uszkodzenia mechaniczne.
Zastosowanie fosforanowania cyrkonowego w procesie mycia natryskowego, daje nam gwarancję perfekcyjnego odtłuszczenia detali. Elementy po myciu suszone są w nowoczesnej suszarce komorowej. W kabinie proszkowej możemy błyskawicznie zmieniać kolory (8 minut. Piec taktowy do wygrzewania detali po polakierowaniu – umożliwia nam równomierny rozkład temperatury, co pozwala mieć pewność że farba została odpowiednio utwardzona. Stosujemy sprawdzone farby proszkowe uznanych producentów krajowych i zagranicznych.

System DUPLEX
System duplex to podwójne zabezpieczenie gwarantujące niezawodną ochronę przed korozją. Pierwsza powłoka cynkowa ochrania powierzchnię podpowłokową przed korozją, natomiast druga warstwa malarska ochrania cynk przed szkodliwym wpływem czynników atmosferycznych oraz utlenianiem przedłużając jego trwałość. Zastosowanie systemu to obniżenie kosztów związanych z konserwacją Twojego ogrodzenia. Trwałość powłoki cynkowej system może wydłużyć z 30 do nawet 100 lat! Dodatkowo zastosowanie podwójnej powłoki pozwala na uzyskanie idealnego pokrycia oraz idealnego koloru.