Nowoczesne ogrodzenie to najlepsza odpowiedź na zmiany trendów i… klimatu!

Nowoczesne ogrodzenie to rozwiązanie wybierane głównie ze względów estetycznych. Okazuje się jednak, że jest również adekwatną odpowiedzią na zmiany klimatyczne. Przede wszystkim chodzi o odporność na zmienne warunki atmosferyczne: potworne upały, lodowate mrozy, ulewy, grady, a nawet trąby powietrzne, coraz bardziej charakterystyczne dla pogody w Polsce. Czym charakteryzuje się nowoczesne ogrodzenie? Które wybrać, aby cieszyć się jego pięknym wyglądem i mieć pewność, że wytrzyma wpływ najtrudniejszych warunków atmosferycznych?

Nowoczesny płot na każdą pogodę

Do wykonania nowoczesnego płotu, oferowanego przez naszą firmę, wykorzystujemy system DUPLEX, stanowiący odpowiedź na wyzwania współczesnego świata. Technologia Duplex zakłada ocynkowanie profili wchodzących w skład ogrodzenia oraz ich lakierowanie proszkowe. W ten sposób nowoczesne ogrodzenia wytrzymają długie lata. Nie mają znaczenia mróz, śnieg, deszcze czy inne zjawiska klimatyczno-atmosferyczne. Firma Velago ma na swoim koncie niezliczoną ilość realizacji, w których wykorzystywała system Duplex, tworząc nowoczesne ogrodzenia domu z palisad i nie tylko.

Fot. Nowoczesne ogrodzenia z kamienia łupanego i ogrodzenia palisadowego – Centrum ogrodzeń Velago

Z czego wykonane jest nowoczesne ogrodzenie?

Najczęściej wybierane w ostatnich latach ogrodzenia wykonywane są z palisad. Przeważnie palisady montowane są w modułach. W ten sposób powstaje stylowe nowoczesne ogrodzenie panelowe. Bardzo pasuje do nowoczesnych form budynków. Stonowane kolory i minimalistyczny wygląd palisadowych ogrodzeń znakomicie współgra z filozofią zen – filozofią spokojnego umysłu i harmonii, bo taki powinien być nowoczesny płot: nie wysuwa się na pierwszy plan, lecz go uzupełnia. Błędem jest myślenie, że taki system jest prymitywny. W jego prostocie tkwi prawdziwe bogactwo. Istnieje wiele rodzajów ogrodzeń palisadowych. W ofercie firmy Velago można znaleźć systemy Spesso, Raro, Grande, Albero oraz wiele innych. Każdy z nich charakteryzuje się nieco innym spojrzeniem na nowoczesne ogrodzenie domu. Niektóre z nich posiadają ciekawe wstawki: srebrne bądź drewniane. Mogą subtelnie nawiązywać do stylu ogrodu lub domu, ciekawie dopełniając całość. Systemy takie jak Spesso oraz Altro z łatwością znajdują miłośników w całej Polsce. Nowoczesne ogrodzenie z metalu sprawdza się przez długie lata, w przeciwieństwie do betonowych alternatyw.

Nowoczesne ogrodzenia z profila lub z blachy

Systemy ogrodzeń oferowane przez Velago tworzone są na bazie ocynkowanych i lakierowanych proszkowo profili oraz ceowników. W zależności od konkretnej propozycji, profile mogą mieć różne wymiary. Niewątpliwie nowoczesne ogrodzenia z profila to dobre rozwiązanie, jednak bardzo ciekawie i nowocześnie prezentują się także systemy oparte na blachach perforowanych. Dobrym przykładem jest nasz system Rete. Niezapomniane wrażenie robi jego bordowy kolor – wyrazisty, nierzadko lubiący wysuwać się na pierwszy plan. Większy użytek z blachy perforowanej robi system Arco, w którym stanowi główny element ogrodzenia. Tego typu ogrodzenia perforowane są rzadko spotykane i podkreślają indywidualny oraz wyrafinowany styl.

Fot. Nowoczesne ogrodzenia sztachetowe dostępne w ofercie Velago

Kompleksowe rozwiązanie od Velago

Każde nowoczesne ogrodzenie oferowane przez Centrum ogrodzeń Velago to kompletne rozwiązanie, w którym znajdują się także furtki oraz bramy – uchylne bądź przesuwne. W ten sposób tworzy się zamknięta całość, gdzie każda część jest nieodłącznym fragmentem pełnego systemu. Systemy są w pełni wyposażone w elementy takie jak szyldy, klamki czy nawet wkładki oraz zamki.

Centrum ogrodzeń Velago posiada ogromne doświadczenie jeżeli chodzi o nowoczesne ogrodzenia z profila. Oferowany przez Velago projekt ogrodzenia, montaż oraz późniejsze wsparcie serwisowe stanowią kompletne rozwiązanie dla każdego, kto chciałby odnowić lub unowocześnić swoją posesję. Nowoczesny płot potrafi odmienić wygląd domu i ogrodu. Przekonało się o tym wielu właścicieli działek, które zyskały na takiej odmianie.