Nowoczesne ogrodzenia sztachetowe to przyszłość

Niewiele jest elementów branych pod uwagę podczas projektowania działek, które powtarzają się tak często, jak ogrodzenia sztachetowe. Każdy ekspert zauważa, że są doskonałym wyborem – zarówno do nowoczesnych posesji, jak i klasycznych dworków. Wiedzą o tym również konsumenci, kupując ogrodzenia ze sztachet metalowych niezależnie od wielkości ogrodu czy miejsca swojego zamieszkania. Co warto wiedzieć o tego typu płotach?

Minimalistyczne ogrodzenia sztachetowe

Płot ze sztachet metalowych jest oszczędny w formie, dlatego doskonale pasuje do minimalizmu nowoczesnych domów. Powszechnie korzysta się z nich również na osiedlach. Projekty zamkniętych miejskich osiedli już na etapie czystej deski kreślarskiej łączone są z ogrodzeniami sztachetowymi. Domy jednorodzinne zyskują bezpieczeństwo, nie bez znaczenia jest także fakt niewielkich przerw pomiędzy poszczególnymi profilami. Nie uciekną przez nie małe zwierzęta, a do ogrodu nie dostaną się większe szkodniki.

Ogrodzenia sztachetowe dobrze chronią naszą prywatność i mają wysokie walory estetyczne. Ich masywność dobrze odzwierciedla faktyczną solidność konstrukcji palisadowej. Nawet po wielu latach warunki atmosferyczne nie będą miały żadnego wpływu na ogrodzenia ze sztachet metalowych.

Fot. Nowoczesne ogrodzenia sztachetowe – metalowe sztachety – Velago

Produkcja, montaż i opieka nad płotem ze sztachet metalowych

Centrum Ogrodzeń Velago oferuje klientom kompletne rozwiązania z zakresu produkcji, montażu i późniejszej obsługi ogrodzeń sztachetowych. Wszystkie rodzaje sztachet produkowane są z wykorzystaniem systemu Duplex. Jest to innymi słowy zabezpieczenie antykorozyjne, polegające na ocynkowaniu i malowaniu proszkowym palisad. Warto przy tym zaznaczyć, że kolor nie jest narzucany z góry. Profile z wysokogatunkowej stali powlekane są dwustronnie powłoką poliestrową. Dzięki temu płot ze sztachet metalowych wygląda bardzo ładnie i z łatwością wytrzyma ostre zimy, opady deszczu czy dokuczliwe upały. Te właściwości stanowią odpowiedź na coraz bardziej nieprzewidywalny klimat w naszej części Europy.

Fot. Sztacheta metalowa – Produkcja przęseł ze sztachet metalowych – Velago

Ogrodzenia ze sztachet metalowych jako alternatywa dla drewna

Ogrodzenia sztachetowe oferowane przez Velago dzielą się na kilka rodzajów. Style, w jakich wykonywane są poszczególne ogrodzenia, różnią się znacząco. Jednak wszystkie zachowują właściwości charakterystyczne dla tego rodzaju płotów. Innowacyjny, nowoczesny kształt profili jest nowocześniejszym rozwiązaniem od drewnianych sztachet. Zarówno funkcjonalność, objawiająca się choćby w wytrzymałości, jak i estetyka ogrodzeń ze sztachet metalowych przeważają nad wykonanymi z drewna. Dodatkową korzyścią jest zwiększona sztywność.

Warto rozważyć zmianę dotychczasowego ogrodzenia na ogrodzenie sztachetowe. Lista jego zalet jest bardzo długa: zachowanie prywatności, bezpieczeństwo oraz wspomniane wcześniej, wysokie walory estetyczne i długowieczność. Najnowsze technologie umożliwiają utrzymanie atrakcyjnego wyglądu sztachet przez długie lata. Stanowią kolejny krok w ewolucji ogrodzeń sztachetowych, zastępując wysłużone drewniane sztachety.