Nowoczesne ogrodzenia palisadowe – dlaczego to dobry wybór?

Ogrodzenie jest elementem wyposażenia posiadłości, na który zwrócone są oczy wszystkich gości w pierwszej kolejności. Dlatego warto dołożyć wszelkich starań, aby jak najlepiej komponowało się z domem i ogrodem. Ogrodzenie stawia się na wiele lat, więc nie warto na nim oszczędzać. Estetyka to w tym przypadku kluczowa kwestia, jednak nie można zapominać o funkcjonalności ogrodzenia, aby połączyć obie kwestie warto wybrać ogrodzenie palisadowe w formie ogrodzenia panelowego.

Czas na ogrodzenia palisadowe

Istnieje wiele szkół i filozofii projektowania przestrzeni wokół domu. Niektóre proponują minimalizm, inne barokowy przepych. Jak znaleźć złoty środek? Nie jest to łatwa sztuka, jednak firma Velago – producent ogrodzeń i nowoczesnych systemów panelowych, znalazł już drogę do pełnego sukcesu. Rozwiązaniem są ogrodzenia palisadowe. W ostatnich latach zyskują coraz większą popularność. Są rodzajem powrotu do korzeni budownictwa.

W początkach cywilizacji, a także przez wiele kolejnych wieków, ogrodzenia tworzono niemal wyłącznie z pali. Były to pale drewniane, a konstrukcje nie przypominały współczesnych. Obecnie korzysta się z palisad wykonanych z zupełnie innych materiałów. Tworzone są najczęściej z metalowych profili. Konstrukcje często są skomplikowane i cechuje je precyzyjne wykonanie. Co więcej, palisady tworzą moduły, a moduły są podstawowym komponentem ogrodzenia panelowego. Warto przedstawić kilka zalet tego typu rozwiązań, korzystając z oferty Centrum ogrodzeń Velago.

Ogrodzenia palisadowe jako modna inwestycja na lata

Błyskawicznie zdobywające popularność ogrodzenia palisadowe charakteryzują się minimalistycznym stylem, tym samym znakomicie współgrając z nowoczesnym budownictwem. Ich kolory są stonowane, dzięki czemu idealnie łączą się z najczęściej wybieranymi przez biura projektowe formami wolnostojących obiektów. Centrum ogrodzeń Velago jako producent ogrodzenia panelowego, ma duże doświadczenie w tego typu realizacjach.

Specjaliści Velago są przekonani, że ogrodzenia palisadowe najlepsze lata mają przed sobą. Barokowe monolity odlewane z betonu szybko odchodzą do lamusa, a ich miejsce zajmują lekkie, metalowe profile, zabezpieczone cynkiem i lakierem proszkowym. Są gwarancją trwałości na długie lata. Co ważne, nawet po upływie dekad ogrodzenia palisadowe wciąż będą miały wiele zalet i będą wyglądać pięknie, czego nie można powiedzieć np. o ogrodzeniach betonowych.

Nowoczesne ogrodzenia Grodzisk Mazowiecki - Velago

Fot. Producent ogrodzeń palisadowych Velago

Produkcja ogrodzenia dostosowanego do potrzeb

Niemal zawsze z ogrodzeniami palisadowymi montuje się także bramę przesuwną oraz furtkę. To właściwe dopełnienie ogrodzenia palisadowego. Produkcja ogrodzenia przez Centrum ogrodzeń Velago obejmuje również te elementy. Wszystkie części montowane są u nas, co gwarantuje harmonię stylistyczną na wiele lat. Wózki jezdne bramy produkowane są w polskich zakładach, więc ich wymiana lub naprawa jest bezproblemowa i szybka. Nie musimy martwić się chińskimi podróbkami, odmawiającymi posłuszeństwa po kilku miesiącach. Wyspecjalizowana i precyzyjna produkcja ogrodzenia w zakładach Velago stanowi najlepszą opcję dla każdego, kto ceni wysoką jakość.

Każdy z nas zdaje sobie sprawę z kosztów oraz innych przeszkód w realizacjach wymarzonego projektu. W tym celu firma Velago opracowała świetny system, w którym ogrodzenia palisadowe montowane są razem z nieco tańszymi ogrodzeniami panelowymi, składającymi się z estetycznych drutów poziomych i pionowych. Propozycji hybrydowych rozwiązań jest kilka. Niektóre dotychczasowe realizacje zakładały montaż palisad z jednej strony, od frontu, a drucianego ogrodzenia panelowego po pozostałych stronach, inne charakteryzowały się proporcjami 50:50. Wszystko zależy od wymagań klienta. Panele ogrodzeniowe 2D dobrze wyglądają z dowolnej odległości, jednak chętnie są wybierane również panele ogrodzeniowe przetłaczane 3D. Warto zapoznać się z dostępnymi na stronie Velago realizacjami, gdzie prezentowane są oba rozwiązania. Typowa szerokość panelu to 2500 milimetrów. Średnica drutu jest zależna od typu ogrodzenia oraz indywidualnych ustaleń. Najcieńsze druty mają średnicę 4 milimetrów, najgrubsze 8 milimetrów.

Fot. Nowoczesne ogrodzenia palisadowe – Producent ogrodzeń Velago

Panelowe ogrodzenia palisadowe jako uniwersalne rozwiązanie

Ogrodzenia palisadowe są bardzo nowoczesne, jednak warto przy tym zaznaczyć, że wiele zabytkowych, odnowionych domów jest otoczonych ogrodzeniami palisadowymi czy panelowymi. Pozorny kontrast świetnie zestawia i podkreśla najważniejsze elementy przeciwstawnych ,,żywiołów’’: Kojący spokój liczących kilka dekad ogrodów oraz minimalistyczne, nowoczesne ogrodzenie panelowe, które je otacza, przykuwając wzrok, od razu kierują oczy obserwatorów na znajdującą się za nimi roślinność. Nie kosztują dużo, a są bardzo wytrzymałe. Ogrodzenia palisadowe w wersji panelowej śmiało można nazwać ponadczasowym rozwiązaniem .